Ulpa.com.pl

KONTAKT

napisz

info@ulpa.com.pl

Maty ergonomiczne, BHP

MATY ERGONOMICZNE inaczej określane jako MATY BHP oferowane przez Notrax stanowią idealne rozwiązania dla osób pracujących na stojąco. W przeciwieństwie do innych producentów, dostawca ten rozumie różnice w odbieraniu mat przez pracowników oraz zwraca uwagę na różnorodne warunki pracy. Notrax projektuje i produkuje maty o szerokim zakresie zastosowania, aby zapewnić najlepsze rozwiązanie dla każdego stanowiska pracy.

Korzyści ze stosowania produktów, którymi są maty ergonomiczne i wykładziny BHP, a także ich funkcje i rodzaje zostały przedstawione poniżej.

Maty antyzmęczeniowe

W wielu branżach robotnicy muszą pracować w pozycji stojącej, chodząc i/lub przenosząc ciężary. Eksperci są zgodni, że maty antyzmęczeniowe mogą znacznie podnieść wydajność pracy, zwiększyć zadowolenie pracowników, zredukować ilość absencji i przewlekłych chorób związanych z długim przebywaniem w pozycji stojącej.
Warunki pracy są różne w różnych firmach i różnych branżach. Dobre rozplanowanie obiektu produkcyjnego może podnieść wydajność prac i zredukować koszty. Notrax opracował wiele serii mat przeciwzmęczeniowych modułowych, liniowych i „wolnostojących”, które można dostosować do każdego rozplanowania obiektu produkcyjnego, celem dalszego zmniejszania zmęczenia, podnoszenia wydajności i redukcji ryzyka zaburzeń mięśniowoszkieletowych powodujących długotrwałą nieobecność w pracy.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax

Maty antypoślizgowe

Poślizgnięcia i upadki to zwykle największe zmartwienie w skrajnie zapylonych, mokrych i zaolejonych środowiskach pracy. Stanowią one 20-30% wypadków powodujących długotrwałą nieobecność w pracy. Straty z tego skutku często są wysokie, gdyż 30% upadków powoduje zwolnienia lekarskie powyżej 21 dni.
Notrax oferuje szereg produktów w postaci wykładzin z powłoką antypoślizgową dla obszarów suchych jak również mat antypoślizgowych z otworami drenującymi umożliwiającymi odprowadzenie większej ilości cieczy dla obszarów mokrych i zaolejonych.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax_2

Maty antystatyczne ESD

Rośnie popyt na rozwiązania antystatyczne dla zastosowań w środowiskach przemysłowych i handlowych. W wielu miejscach głównie wytwarzają ją ludzie. Prosta czynność, jaką jest chodzenie może naładować ciało do kilku tysięcy woltów, szczególnie zimą, kiedy powietrze jest bardziej suche. Przy braku odpowiednich środków zaradczych ładunki elektrostatyczne mogą powodować nieprzyjemne wstrząsy elektryczne u pracowników oraz niezauważalnie uszkodzić wrażliwe urządzenia elektryczne.
Odpowiedzią na problem związany z elektrycznością statyczną są wykładziny i podłogi antyelektrostatyczne oraz maty ESD na blaty robocze.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax_3

Maty elektroizolacyjne

Maty BHP o funkcjach izolacyjnych zapobiegają „uziemianiu” pracowników i zapewniają bezpieczeństwo w przypadku porażenia prądem, są używane w środowisku suchym przed rozdzielniami wysokiego napięcia, przed transformatorami, przy generatorach, włącznikach itp.
Nieprzewodzące maty zostały zaprojektowane w celu zapewnienia izolacji dla pracownika. Powinny być wymieniane co 12 miesięcy dla optymalnego bezpieczeństwa.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax_4

Maty dla przemysłu spożywczego i gastronomii

Przygotowanie i obsługa żywności to najważniejszy obszar, w którym należy zachować czujność w zakresie bezpieczeństwa żywności w odniesieniu do standardów HACCP w komercyjnych kuchniach i zakładach produkujących żywność, ale także wśród podmiotów gospodarczych, w tym importerów, producentów, pakujących, dystrybutorów, sprzedawców detalicznych żywności, usług i instytucji.
Te maty ergonomiczne poza właściwościami antyzmęczeniowymi i antypoślizgowymi ma za zadanie izolować stopy pracownika od zimnego i mokrego podłoża, na które narażone osoby pracujące w ekstremalnych temperaturach w przemyśle spożywczym i gastronomii.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax_5

Maty basenowe / higieniczne

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w basenie są poślizgnięcia i upadki. W szatniach, basenach i prysznicach istnieje ryzyko poślizgnięcia się na mokrych, śliskich i zimnych podłogach. Ponadto stosowanie szamponów, mydeł i olejków często potęguje ten problem. Maty higieniczne Notrax tworzą zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko, zapewniając natychmiastowy drenaż i antypoślizgowość, a także zapobiegając wzrostowi mikroorganizmów powodujących infekcje i choroby skóry.

Przejdź do PEŁNEJ OFERTY

Maty ergonomiczne Notrax_6