Ulpa.com.pl

KONTAKT

napisz

info@ulpa.com.pl

Maty antyzmęczeniowe

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Maty antyzmęczeniowe znane są stosowane w celu podniesienia wydajności pracy, zwiększenia zadowolenie pracowników, zredukowania ilości absencji i przewlekłych chorób związanych z długim przebywaniem w pozycji stojącej. 
Maty przeciwzmęczeniowe  – WYBIERZ RODZAJ:

Stanie na twardej powierzchni przez długi czas może doprowadzić do wielu problemów. Po pierwsze w pozycji stojącej mięśnie się obkurczają, co zmniejsza przepływ krwi. To powoduje ból mięśni i stawów oraz zastój krwi. Dodatkowo, stanie przez dłuższy czas powoduje pronację lub nadmierne spłaszczenie stóp.

Jak działa mata antyzmęczeniowa ?

Badania nad ergonomią pracy sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy to wykazano, że występowanie bólu i dyskomfortu dolnej części pleców jest najczęstsze u pracowników, którzy każdego dni pozostają w pozycji stojącej przez dłużej jak 4 godziny. Sytuacja ta dotyczyła i dotyczy zatem większości wykonywanych czynności przy liniach produkcyjnych w fabrykach oraz przy pakowaniu przesyłek w magazynach i centrach dystrybucyjnych.
Kolejne badania już w latach osiemdziesiątych (dr Mark Redfern i dr Don Chaffin jak również Paula Hinnen i Stephan Konz) poświęcone zostały różnicom pomiędzy staniem na posadzkach twardych oraz miękkich.
Wyniki obu badań potwierdziły tezę, iż stosowanie takich produktów jak maty przeciwzmęczeniowe ma znaczący wpływ na zwiększenie komfortu pracy oraz obniżenie poziomu zmęczenia różnych części ciała.

Ostatnie z badań, które przeprowadził prof. dr Redha Taiar w latach 2011, 2015 oraz 2017 pokazały wpływ stosowania rozwiązania jakim są maty antyzmęczeniowe przemysłowe na mechanikę ludzkiego ciała podczas pracy stojącej.
A mianowicie mierząc nacisk stóp u osób pozostających przez długi czas w takiej pozycji udało się zidentyfikować 2 przyczyny zmęczenia i opracować dwutorowe podejście do zwalczania problemów mięśniowoszkieletowych.
Polega ono na tym, że osoba pozostająca w pozycji stojącej powinna zmieniać nacisk stopy, co pomoże jej w taki sposób eliminować narastanie punktów nacisku na stopę. A po drugie – zastosowanie ochrony, jakim jest mata antyzmęczeniowa jako połączenie ergonomicznego wzoru i amortyzującego podłoża odpowiednio rozłoży wagę ciała, zapewniając mu tym samym równowagę. To ostatecznie zmniejszy ból w porównaniu do pracy w długotrwałej pozycji stojącej bez zastosowania maty odciążającej.

Maty antyzmęczeniowe lub inaczej maty do stania zostały zaprojektowane tak, aby spowodować naturalne i niedostrzegalne kołysanie się ciała, co wywołuje nieznaczne ruchy mięśni łydek i nóg. To z kolei dobrze wpływa na krążenie krwi i zapobiega jej zastojowi w żyłach, który jest przyczyną odczuwania zmęczenia, to także niższe prawdopodobieństwo wypadków i ogólnie wyższa wydajność. Inne korzyści to mniej roboczodniówek straconych na skutek urazów, mniejsze wypłaty z ubezpieczeń zdrowotnych oraz zgodność z wymaganiami BHP.

Maty antyzmęczeniowe – porównanie i skutki

Zbyt intensywne amortyzowanie może mieć także skutek negatywny. Za duża „miękkość” lub zbytnie uginanie się w rzeczywistości zwiększa zmęczenie, ponieważ mięśnie są przepracowane. Ekstremalnym przykładem będzie tutaj bieganie po plaży. Maty podłogowe antyzmęczeniowe wykonywane są w taki sposób, aby zwiększać zadowolenie pracownika i jego wydajność.

Maty antyzmęczeniowe NOTRAX - porównanie ociążenia

Skutki stania na macie przeciwzmęczeniowej oraz na podłożu twarym i zbyt miękkim

Najwięksi producenci i często prekursorzy uważają, iż maty antyzmęczeniowe przemysłowe powinny zostać dostosowane do warunków pracy, które są specyficzne dla każdej branży i każdej firmy.
Opracowanych zostało wiele serii mat przeciwzmęczeniowych: „z rolki”, wolnostojących oraz modułowych, które można dostosować do rozplanowania przestrzeni produkcyjnej obiektu tak, aby zmniejszyć zmęczenie, zwiększyć wydajność i zredukować ilość absensji pracowników.

Najczęściej stosowane są one w zakładach przemysłowych przy liniach produkcyjnych, montażowych, maszynach CNC, przy obróbce metali, na indywidualnych stanowiskach pracy i niestandardowych platformach roboczych, w magazynach logistycznych. Nadają się także do użytkowania komercyjnego, w tym hoteli, recepcji, sklepów, domów towarowych, banków, restauracji. Maty antyzmęczeniowe są idealne do stacjonarnych stojących stanowisk pracy, stanowisk do siedzenia, stanowisk pakowania, biur, stanowisk oczekiwania, punktów obsługi, kasjerów.

Są one dostępne w standardowych wymiarach, w rolkach bieżących oraz długościach na zamówienie. Różne grubości, wzory i kolory, maty dostępne z żółtymi krawędziami i spadami minimalizującymi ryzyko potknięcia.

Kiedy stosować maty antyzmęczeniowe?

Przy każdej czynności, która wymaga od pracownika wielogodzinnej pracy stojącej w jednym miejscu. 
Mogą być stosowane na terenie obszarów suchych i mokrych. Posiadają właściwości antypoślizgowe, antyleketrostatyczne, a niektóre z nich odporność ogniową.

Maty antyzmęczeniowe NOTRAX

Znaki ostrzegawcze dla mat przeciwzmęczeniowych

czytaj więcej

Maty stanowiskowe od uznanych producentów

Na nasz asortyment składają się produkty pochodzące od liderów w branży. Marki Coba oraz Notrax zostały docenione przez klientów ze względu na ich przywiązanie do wysokiej jakości oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii zarówno w procesie produkcyjnym, jak i podczas fazy projektowej. W efekcie maty na stanowiska pracy wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością oraz trwałością, ale także wysokimi walorami estetycznymi. One również mają znaczenie w środowisku pracowniczym: każdy chce wykonywać swoje obowiązki w schludnym i czystym miejscu, które zwiększa prestiż zawodu.

Stosowanie najnowszych rozwiązań przekłada się też na wieloletnią użyteczność mat. Wszystkie dostępne u producentów produkty korzystają z aktualnej wiedzy powstającej wskutek badań uznanych instytucji. To właśnie dzięki temu maty stanowiskowe będą przydatne jeszcze wiele lat po zakupie. Pod tym względem liczy się też ich trwałość. Wysokogatunkowe materiały nie ulegają niszczeniu w prosty sposób, a ich czyszczenie i konserwacja nie wymaga skomplikowanych czynności.

Maty na stanowiska pracy – modele w naszej ofercie

Posiadamy rozbudowaną ofertę, w której znajdują się 3 rodzaj mat, a wśród nich wiele różnych podtypów. Można wybierać pomiędzy produktami z rolki, modułowymi oraz z gotowymi wymiarami. Ostatnie wymienione maty stanowiskowe przydadzą się tam, gdzie nie ma problemów z dostosowaniem rozmiarów do miejsca pracy. W ten sposób można też sporo zaoszczędzić.

Ciekawym rozwiązaniem są modele modułowe. Mają one zestandaryzowane wymiary (np. 60×60 lub 90×90 cm) i można je łączyć w większą całość. W ten sposób mogą przybrać nieregularne kształty, a rozmiar można z łatwością dopasować do potrzeb danego stanowiska.

Podobnie wygląda to w przypadku rolek. Te maty na stanowiska pracy mają określoną szerokość (np. 60 czy 90 cm), a długość zależy od wymogów klienta. Płaci się za każdy metr bieżący. Rolki można bez problemu pociąć w dowolnym miejscu

.

Zachęcamy do składania zamówień na maty stanowiskowe. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.