Ulpa.com.pl

KONTAKT

napisz

info@ulpa.com.pl

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe inaczej nazywane jednostkami lub maszynami odsysającymi to urządzenia, które mają na celu zebranie, usunięcie, odessanie czy transport odpadu (materiału) z miejsc, gdzie wymagane są: utrzymanie czystości, brak zapylenia i zbędnych substancji zarówno w formie stałej jak i ciekłej.
Do takich miejsc należą głównie obszary przemysłowe, magazynowe, budowlane i rolnicze, a dokładniej: hale produkcyjne i magazynowe, warsztaty serwisowe, myjnie samochodowe, clean roomy, pomieszczenia gospodarcze, budowy, place i wiele innych.

Odkurzacze przemysłowe RGS

Możliwości użycia narzędzia, którym jest odkurzacz przemysłowy są praktycznie nieograniczone. Jednak skuteczność działania w danym środowisku pracy jest uwarunkowana odpowiednim doborem jego parametrów, cech, wyposażenia, akcesoriów do wymagań użytkownika.

Dlatego tak ważne jest określenie tych wymagań przez kupującego i odniesienie warunków danego środowiska pracy do aktualnie obowiązujących przepisów. Są nimi np. normy i dyrektywy ATEX, klasy pyłów. Wybór właściwego odkurzacza przemysłowego z oferty bądź też jego konfiguracja / zaprojektowanie możliwe są przy wsparciu doświadczonego doradcy technicznego. Dotyczy to głównie jednostek współpracujących z liniami produkcyjnymi, centralnych systemów odkurzania oraz systemów transportu pneumatycznego.

Odkurzacze przemysłowe RGS

Nasza oferta została oparta na urządzeniach RGS Vacuum Systems – firmy specjalizującej się w produkcji odkurzaczy przemysłowych bezworkowych, systemów centralnego odkurzania i transportu pneumatycznego proszków i granulatów.

Wieloletnie doświadczenia w dziedzinie czyszczenia przemysłowego i wysokie kwalifikacje personelu technicznego oraz obsługa posprzedażna, predestynują RGS Vacuum Systems do ciągłego poszerzania asortymentu o coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, dostosowując każdy artykuł zgodnie ze specyfikacjami i wymaganiami klientów.

Logo RGS

Biorąc pod uwagę obszary zastosowań odkurzaczy przemysłowych i stawiane im wymagania oraz cechy, które powinny posiadać, produkty te podzieliliśmy na następujące grupy:

odkurzacze przemysłowe UNIWERSALNE
(w tym odkurzacz przemysłowy bezworkowy)

DO PRACY CIĄGŁEJ – TRÓJFAZOWE
– do zbierania CIECZY, OLEJÓW i WIÓRÓW
ANTYWYBUCHOWE (strefy ATEX)
PNEUMATYCZNE odkurzacze
– odkurzacze dla PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO, FARMACEUTYCZNEGO I OEM
– do USUWANIA ŚCINKÓW powstających w procesie pakowania
ODPYLACZE (odciągi pyłów)
– odkurzacze DO ODZIEŻY
TRANSPORT PNEUMATYCZNY (przenośniki pneumatyczne)
CENTRALNE SYSTEMY ODKURZANIA (systemy odkurzaczy centralnych)

Poszczególne grupy pokazują jakie możliwości, cechy i zastosowanie posiadają odkurzacze przemysłowe. Wrocław i całe województwo dolnośląskie to region wysoko uprzemysłowiony. Ma tu swoją siedzibę wiele firm produkcyjnych, logistycznych, usługowych, jak również obiektów użyteczności publicznej. We wszystkich wymienionych miejscach odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym narzędziem prowadzonej działalności.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja a jednocześnie typ urządzenia, który ją posiada, a jest nim odkurzacz przemysłowy bezworkowy. Występuje on w każdej z podanych powyżej grup, natomiast przy maszynach dużych mocy praca bezworkowa stanowi już standard. W przypadku mniejszych odkurzaczy przemysłowych (zbiornik 30 – 70L), dedykowanych do niewielkiego obciążenia pracą, których konstrukcja jest zwarta – filtr pozostaje w stałym kontakcie z odsysanym materiałem. Jeśli zbieranym odpadem są większe elementy stałe lub ciecze, wówczas każdy dostępny w naszej ofercie model można określić jako odkurzacz przemysłowy bezworkowy. Jeśli natomiast odkurzany jest pył, filtr powinien zosać dodatkowo zabezpieczony przed szybkim oklejeniem, jak również uszkodzeniem odkurzacza wynikającym z przechodzenia cząsteczek pyłu do jego wnętrza i osiadania na podzespołach takich, jak turbina ssąca czy płyta sterująca. Jeśli taka sytuacja będzie utrzymywała się w dłuższym okresie czasu, może dojść do szybszego zużycia turbiny urządzenia lub jego całkowitego uszkodzenia. Gdzie przy mniejszych i tańszych modelach koszt naprawy stanie się nieopłacalny.
Formą zabezpieczenia filtra przed pyłem może być zastsowanie worka filtrującego lub zakup odkurzacza wyposażonego w automatyczny system otrząsania filtra. W tym drugim przypadku będzie to typowy odkurzacz przemysłowy bezworkowy.
Przy jednostkach większych lub posidających filtr umieszczony w komorze nad zbiornikiem odkurzacza, z dodatkowo założoną wkładką cyklonową istnieje możliwość zbierania pyłów bez zastosowania worków filtrujących oraz automatycznego systemu otrząsania filtra. Cyklonowy ruch powietrza powoduje zebranie odsysanego materiału w zbiorniku odkurzacza, a pozostała część która dochodzi do wiekopowierzchniowego filtra gwiazdowego, zostaje skutecznie przez niego zatrzymana. Tym samym także taki model otrzymuje status “odkurzacz przemysłowy bezworkowy”.

Będąc firmą zlokalizowaną we Wrocławiu, nie ograniczamy się do obsługi tylko i wyłącznie firm z terenu Dolnego Śląska. Jesteśmy dostawcą odkurzaczy przemysłowych RGS Vacuum Systems dla przedsiębiorstw w całej Polsce.

Odkurzacze przemysłowe – SEKTORY ZASTOSOWAŃ

Odkurzacze przemysłowe RGS

RGS Vacuum Systems oferuje szeroką gamę odkurzaczy przemysłowych o różnych mocach i pojemnościach zbiorników: odkurzacze jednofazowe, trójfazowe i pneumatyczne. Dostępne są także wersje specjalne do zasysania olei i wiórów, modele do zastosowań w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Kolejno jednostki specjalne spełniające specyficzne wymagania klientów. Wszystkie odkurzacze mogą być wyposażone w  szeroki asortyment opcji i akcesoriów, aby praca operatora była łatwiejsza, lżejsza i bezpieczniejsza.

KATALOG Odkurzacze przemysłowe RGS