Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe (jednostki, maszyny odsysające) to urządzenia mające na celu zebranie, odessanie, usunięcie, transport materiału (odpadu) z miejsc o podwyższonych wymaganiach użytkownika.  Są nimi  obszary przemysłowe (hale produkcyjne,  magazyny,  place, budowy), a także warsztaty, myjnie samochodowe, clean roomy, pomieszczenia gospodarcze i rolnicze.

Odkurzacze przemysłowe RGS

 

Możliwości użycia odkurzacza przemysłowego są praktycznie nieograniczone. Jednak skuteczność działania w danym środowisku pracy jest uwarunkowana odpowiednim doborem jego parametrów, cech, wyposażenia, akcesoriów do wymagań użytkownika.

Dlatego tak ważne jest określenie tych wymagań przez kupującego i odniesienie warunków danego środowiska pracy do aktualnie obowiązujących przepisów. Są nimi np. normy i dyrektywy ATEX, klasy pyłów. Ostatecznie – przy wsparciu doświadczonego doradcy technicznego – wybór odpowiedniego odkurzacza przemysłowego z oferty bądź też jego konfiguracja / zaprojektowanie. Dotyczy to m.in. jednostek współpracujących z liniami produkcyjnymi, centralnych systemów odkurzania, systemów transportu pneumatycznego.

Odkurzacze przemysłowe RGS

Nasza oferta została oparta na urządzeniach RGS Vacuum Systems – firmy specjalizującej się w produkcji odkurzaczy przemysłowych, systemów centralnego odkurzania i transportu pneumatycznego proszków i granulatów.

Wieloletnie doświadczenia w dziedzinie czyszczenia przemysłowego i wysokie kwalifikacje personelu technicznego oraz obsługa posprzedażna, predestynują RGS Vacuum Systems do ciągłego poszerzania asortymentu o coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, dostosowując każdy artykuł zgodnie ze specyfikacjami i wymaganiami klientów.

Logo RGS

Biorąc pod uwagę obszary zastosowań odkurzaczy przemysłowych i stawiane im wymagania oraz cechy, które powinny posiadać, produkty te podzieliliśmy na następujące grupy:

odkurzacze przemysłowe JEDNOFAZOWE
DO PRACY CIĄGŁEJ – TRÓJFAZOWE
– do zbierania CIECZY, OLEJÓW i WIÓRÓW
ANTYWYBUCHOWE (strefy ATEX)
PNEUMATYCZNE odkurzacze
– odkurzacze dla PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO, FARMACEUTYCZNEGO I OEM
– do USUWANIA ŚCINKÓW powstających w procesie pakowania
ODPYLACZE (odciągi pyłów)
TRANSPORT PNEUMATYCZNY (przenośniki pneumatyczne)
CENTRALNE SYSTEMY ODKURZANIA (systemy odkurzaczy centralnych)


Poszczególne grupy pokazują jakie możliwości, cechy i zastosowanie posiadają odkurzacze przemysłowe. Wrocław i całe województwo dolnośląskie to region wysoko uprzemysłowiony. Ma tu swoją siedzibę wiele firm produkcyjnych, logistycznych, usługowych, jak również obiektów użyteczności publicznej.  We wszystkich wymienionych miejscach odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym narzędziem prowadzonej działalności.

Będąc firmą zlokalizowaną we Wrocławiu, nie ograniczamy się do obsługi tylko i wyłącznie firm z terenu Dolnego Śląska. Jesteśmy dostawcą odkurzaczy przemysłowych RGS Vacuum Systems dla przedsiębiorstw w całej Polsce.

 

Odkurzacze przemysłowe – SEKTORY ZASTOSOWAŃ

Odkurzacze przemysłowe RGS

 

RGS Vacuum Systems oferuje szeroką gamę odkurzaczy przemysłowych o różnych mocach i pojemnościach zbiorników: odkurzacze jednofazowe, trójfazowe i pneumatyczne. Dostępne są także wersje specjalne do zasysania olei i wiórów, modele do zastosowań w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Kolejno jednostki specjalne spełniające specyficzne wymagania klientów. Wszystkie odkurzacze mogą być wyposażone w  szeroki asortyment opcji i akcesoriów, aby praca operatora była łatwiejsza, lżejsza i bezpieczna.

KATALOG Odkurzacze przemysłowe RGS