Ulpa.com.pl

KONTAKT

napisz

info@ulpa.com.pl

Maty ESD na blaty robocze i stoły

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Maty ESD na blaty robocze i stoły warsztatowe służą do ochrony pracownika oraz delikatnych komponentów elektrycznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Ładunki elektrostatyczne tworzone są najczęściej przez podłogi, krzesła, blaty i opakowania, które po uwolnieniu do urządzenia elektronicznehgo zmieniają się w wyładowania elektrostatyczne.
Maty ESD na blaty robocze wykorzystywane są głównie w zakładach, gdzie produkowane są części elektroniczne, w centrach danych czy obszarach, w których zlokalizowane zostały materiały łatwopalne. Są one skutecznym rozwiązaniem posiadającym właściwości przewodzące – odprowadzają ładunki z dala od podzespołów.
Aby zapewnić najwyższą ochronę, dedykowane jest ich stosowanie ze specjalistycznymi akcesoriami ESD takimi, jak przewody uziemiające oraz opaski nadgarstkowe, które zalecane są do uziemienia operatora podczas pracy z elementami elektronicznymi.
W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę mat ESD (elektrostatycznych) na blaty robocze i stoły warsztatowe wykonanych z mieszanek gum, pianek winylowych oraz PVC. Ich kolory to czarny, niebieski, szary i zielony. Maty te dostarczane są przez producentów w gotowych wymiarach oraz w różnych szerokościach z możliwością zamówienia na metry bieżące.